decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Kwiaty na Dzień Kobiet dla wszystkich pań

Język kwiatów badali już starożytni chińscy filozofowie. Uważali, że kwiaty mają magiczne moce. Okazuje się, że kiedy mężczyzna wręcza bukiet na Dzień Kobiet, wzywa wyższe siły kosmiczne, aby mu pomogły. 8 Marca wszystkie dziewczęta i kobiety w kraju, w dowolnym wieku i pozycji oczekują na pachnące upominki. Ten dzień jest symbolem nadejścia wiosny i początkiem kwitnienia, a zatem najlepszym prezentem na Dzień Kobiet są piękne kwiaty. Kupowanie bukietu jest ważne, aby wziąć pod uwagę to, kim jest i wiedzieć, jak wybrać świeże kwiaty i je wręczyć.

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet ofiarować swojej ukochanej dziewczynie?

Warto zacząć od róży, jest ona symbolem pożądania. A w połączeniu z winem ten luksusowy kwiat jest erotyczną zmysłowością. Przychodząc do ukochanej, nawet z pojedynczą różą i wykwintnym winem, mężczyzna subtelnie wskazuje, że czas skończyć platoniczną miłością i pójść krok dalej.

Czerwona róża oznacza namiętność, biała to zaufanie. Połączenie ich w jednym bukiecie zagwarantuje odwzajemnienie uczuć. Jeśli mężczyzna postanowił rozstać się z damą serca, ale chce uniknąć bolesnych wyjaśnień i łez, może wysłać jej niebieską różę na Dzień Kobiet. Jednak znalezienie tej rzadkiej rośliny nie jest takie łatwe.

Jeśli mężczyzna jest nieśmiały, i nie może odważyć się na wyznanie swoich uczuć, może przyjść mu z pomocą kilka pokornych narcyzów. Starożytni wierzyli, że po otrzymaniu takich kwiatów dziewczyna zrozumie wysłany przekaz. Lilia może być przekazana młodej niedoświadczonej dziewczynie, o której względy chłopak się bardzo stara. W średniowieczu lilia była uważana za symbol inspiracji i nieodzowną boską cechę. Artyści często przedstawiali Dziewicę Maryję z kwiatem lilii w dłoniach.

Jeśli mężczyzna ma poważne intencje, nadszedł czas, aby jego pani otrzymała bukiet na Dzień Kobiet składający się z różnobarwnych goździków. Czerwony goździk wyraża podziw, więc istnieje szansa na małżeństwo. Bukiet tulipanów to najlepszy sposób na wyrażenie swojej radości ze spotkania. Tulipany mogą i powinny być dawane nie tylko bliskim, ale wszystkim, tym kobietom, które są znane od niedawna.

W dniu 8 marca należy złożyć najserdeczniejsze życzenia nie tylko żonom i narzeczonym, ale również matkom, siostrom, współpracownicom, koleżankom. Pomimo tego, że wiosna właśnie się budzi, w sercach zbierają się gorące sny. Dlatego wspaniałym prezentem na 8 marca może być bukiet, który przypomni kwitnące letnie pole ze stokrotkami, makami i niebieskimi kwiatami, w kolorze podobnym do chabrów. A wszystko to otoczone jest mnóstwem małej zieleni i kilkoma żonkilami pierwszymi dziećmi wiosennego słońca.

Aby nadać prezentowi szczególny świąteczny nastrój, kwiaty muszą być odpowiednio udekorowane, przy użyciu celofanu, specjalnego dekoracyjnego papieru, lub umieszczone w doniczkach, w wiklinowych koszach, co niewątpliwie nada kwiatom bardziej elegancki wygląd. Najbardziej delikatne kwiaty na Dzień Kobiet to krokusy, hiacynty i tulipany i są one z pewnością bardzo gustowne, a chęć uprawy kwiatów w doniczkach po 8 marca pojawi się u większości pań.

Tags: 8 Marca, Czerwona róża

LEAVE A REPLY

loading
×